Nors „StartLine Motors“ dažniausiai dirba su standartiniais automobiliais, kurie skirti dalyvavimui bendrojo naudojimo keliuose, tačiau kartais į dirbtuves atvyksta ir lenktyniniais automobiliai. Vienas tokių – Edvino Einikio „Audi TT RS“, su kuria jis tapo Lietuvos ir Baltijos žiedinių lenktynių čempionu.

Edvino Einikio ir „StartLine Motors“ draugystė tęsiasi ne vienerius metus. Aistringas automobilių mėgėjas iš Panevėžio, naudojasi „StartLine Motors“ paslaugomis tiek didinant savo asmeninių kasdienių, tiek lenktyninių automobilių galingumą. Prieš keletą metų lenktynių trasoje vairavęs „Audi S4“, neseniai Edvinas persėdo į trečios kartos „Audi TT RS“ modelį.

Pritaikydamas šį automobilį lenktynių trasai, Edvinas sumažino jo svorį, pagerino aerodinamiką ir sumontavo sportui pritaikytus važiuoklės bei stabdžių elementus. Tačiau sėkmę lenktynių trasoje atneša ne tik šie patobulinimai, tačiau ir puikus variklio galios balansas.

Siekiant lenktynėms paruoštam „Audi TT RS“ suteikti daugiau greičio, buvo sumontuotas antrojo lygio „StartLine Motors“ galios didinimo paketas. Tai variklio galią leido padidinti nuo standartinių 400 iki 580 arklio galių. 

Norint padidinti galingumą, visų pirma pakeičiamas tarpinis oro aušintuvas. Standartinis neužtikrina reikiamo našumo. Toliau, oro įsiurbimo sistemos tobulinimas, pašalinant restriktyvius elementus. Standartinė išmetimo sistema pakeista į visiškai naują, lengvesnę ir efektyvesnę. 

Lenktynėms skirtame „TT RS“ sumontuotas ir etanolio koncentracijos daviklis, nes šiame automobilyje naudojamas degalų mišinys, kurį sudaro 50 proc. etanolio ir 50 proc. benzino. Tiesa, jei nėra galimybės įpilti etanolio, „StartLine Motors“ programa leidžia pakeisti variklio valdymo režimą ir naudoti tik 98 oktano benziną, bet neprarasti variklio galios. 

Didelis privalumas, kad didinant galingumą, buvo išlaikyta originali turbina, taip pat nereikėjo daryti jokių vidinių variklio modifikavimo darbų, nes standartiniai komponentai be jokių problemų atlaiko padidėjusį galingumą. Tai, kad buvo patobulintas lenktynėms skirtas „Audi TT RS“, leidžia užtikrinti patikimumą ir patvarumą, nes tokiomis sąlygomis automobilis dirba maksimaliomis apkrovomis.

Pirmas skyrius

Maksimalios galimybės: daugiau nei 1000 arklio galių pajėgumas

Dirbant su Edvino Einikio automobiliu, „StartLine Motors“ specialistai pastebėjo, kad „TT RS“ 2.5 l darbinio tūrio variklis gali pasiekti kur kas daugiau. Kadangi žiedinių lenktynių trasoje reikia optimalaus, o ne maksimalaus galingumo, buvo nuspręsta įsigyti kitą identišką automobilį, kuris būtų tobulinamas siekiant maksimalaus rezultato.

Galutinis rezultatas – trečio lygio galios didinimo paketas, kuris leido pasiekti daugiau nei 1000 arklio galių pajėgumą. Tai, be abejonės, pareikalavo kur kas didesnių modifikacijų. „StartLine Motors“ dirbtuvėse varikliui buvo sumontuoti tvirtesni švaistikliai ir stūmokliai, nauji įsiurbimo ir išmetimo vožtuvai, stipresnės vožtuvų spyruoklės. Praplatinti ir vožtuvų kanalai. 

Vietoje standartinės turbinos sumontuota nauja „StartLine Motors“ G35-1050 turbinos komplektas, išmetimo kolektorius ir išorinis viršslėgio vožtuvas, bei efektyvesnis tarpinis oro aušintuvas. Perdaryta ir oro įsiurbimo sistema – platesnio diametro vamzdžiai ir išimtos įsiurbimo kolektoriaus sklendės užtikrina reikiamą sistemos efektyvumą.

Į „TT RS“ montuojama septynių pavarų, dvigubos sankabos automatinė pavarų dėžė nebeatlaiko padidėjusio galingumo, todėl būtina sumontuoti stipresnį smagratį ir sankabas. 

Geresnį galios išnaudojimą leidžia pasiekti naujas riboto slydimo diferencialas (LSD) ir „Syvecs“ valdymo sistema, kuri leidžia užtikrinti 50/50 galios perdavimo santykį tarp priekinių ir galinių ašių, arba, priklausomai nuo sąlygų, pasirinkti individualius parametrus. Dėka unikalios ratų praslydimo valdymo sistemos, iš vietos „TT RS“ gali pajudėti naudojant maksimalią jėgą. Ši sistema užtikrinta ir didesnį stabilumą važiuojant dideliu greičiu.

Tiek dirbant su Edvino Einikio lenktyniniu  „Audi TT RS“, tiek ir su gatvėms skirtu modeliu,  „StartLine Motors“ pavyko pasiekti ypatingus rezultatus – Edvinas tapo Lietuvos ir Baltijos žiedinių lenktynių čempionu, o pasiekus daugiau nei 1000 arklio galių pajėgumą projektiniame modelyje, jis tapo vienu iš greičiausių kada nors sukurtų „StartLine Motors“ automobilių. 


KOMENTARAI


Prisijungti su
Įrašyk komentarą

 


Ar Jūs įsitikinęs jog norite ištrinti šį komentarą?


Ne, atšaukti
Taip, ištrinti