Skyriai

„Audi“ 3.0 l darbinio tūrio, šešių cilindrų TFSI variklis su kompresoriumi, yra vienas geriausių pasirinkimų vertinant pagal investicijų ir gaunamo rezultato santykį. Standartiškai šis variklis turi 333 arklio galias ir yra sutinkamas daugybėje „Audi“ modelių, pavyzdžiui, „S4“, „S5“, „A6“, „A7“, „Q7“ ar „SQ5. Tačiau „StartLine Motors“ siūlo kelis variklio modifikavimo lygius, kuriais galima pasiekti iki 540 arklio galių.

Pirmojo lygio (Stage 1) galios didinimas apsiriboja tik variklio ir pavarų dėžės valdymo kompiuterių programinės įrangos perrašymu. Atlikus tik šiuos darbus, 3.0 l TFSI variklio galia padidėja iki 420 arklio galių.

Atlikus antrojo lygio (Stage 2) modifikacijas, variklis pasiekia 460 arklio galių. Norint pasiekti tokį rezultatą, reikia sumontuoti didesnį variklio aušinimo sistemos aušintuvą bei sportinę oro įsiurbimo sistemą, tačiau išmetimo sistema išlieka originali. Taip pat būtina sumontuoti didesnį alkūninio veleno skriemulį, kurio dėka padidinimas slėgis kompresoriuje. 

Norint pasiekti 500 arklio galių (Stage 3) atliekamos šios papildomos modifikacijos: sumontuojamas didesnio diametro vamzdis prie išmetimo kolektoriaus (downpipe) ir originalus ant kompresoriaus montuojamas skriemulys keičiamas kitu, mažesniu. Taip pat, tam, kad variklis būtų aprūpintas reikiamu degalų kiekiu, keičiami ir aukšto slėgio, bei degalų bake esantys siurbliai. Atkreipiame dėmesį, kad norint pasiekti 500 arklio galias reikia naudoti aukštesnio oktaninio skaičiaus degalus. „StartLine Motors“ rekomenduoja naudoti 40 proc. etanolio mišinį. 

Paskutinis 3.0 l TFSI variklio galios didinimo laiptelis – 540 arklio galių. Tiek galima pasiekti modifikavus oro įsiurbimo vamzdžių sistemą, sumontavus didesnę sklendę ir padidinus oro kompresoriaus kanalus. Būtent tokias modifikacijas atlikome vienam greičiausių pasaulyje „Audi S4“ automobilių, kuris nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja per 2,9 sekundės, o ketvirtį mylios įveikia per 10,81 sekundės. 

Pirmas skyrius

3.0 l TFSI variklio tobulinimo darbai

Antras skyrius

Automobilio dinamines savybes atskleidžia automatinė pavarų dėžė

3.0 l TFSI variklis yra poruojamas su labai greitai ir tiksliai veikiančia „Audi S Tronic“ (DL501) automatine pavarų dėže. Ši pavarų dėžė sutinkama „S4“, „S5“ ir Europos rinkai skirtuose „A6“ bei „A7“ modeliuose. Atlikus tinkamus ir teisingus pavarų dėžės valdymo kompiuterio perprogramavimo darbus, jai nekyla problemų susitvarkyti ir su 700 Nm sukimo momentu. Tai įrodo ir atlikti bandymai – mūsų testams skirtas automobilis yra atlikęs daugiau nei 400 didelės apkrovos startų (Launch start) ir per tą laiką nekilo jokių problemų, o nemažinant tempo, testai atliekami ir toliau.


KOMENTARAI


Prisijungti su
Įrašyk komentarą

 


Ar Jūs įsitikinęs jog norite ištrinti šį komentarą?


Ne, atšaukti
Taip, ištrinti